Ugrás a tartalomhoz

GPU problémák

Kakas

Ajánlott témák

Sziasztok,aki még nem ismerne Kakas vagyok!

Ebben a topicban szeretnék megindítani pár eszmecserét a napjainkban elindult elviselhetetlen chip hiányról.

• - Ti hogy élitek meg a videókártyák hiányát?
  • - Milyen megoldást találtatok a beszerzésére?
  • - Kifizetitek a felárat vagy inkább maradtok az integrált chipek melett?
  • - Milyen GPU-t használtok manapság?
  • - AMD vagy inkább az NVIDIA-ra esküszöl?(válaszodat indokold)

Megosztás egy közösségi oldalon

50 minutes ago, Kakas said:
  • - Ti hogy élitek meg a videókártyák hiányát? 

Szerencsére engem jelenleg nem érint, azonban a globális chiphiány miatt a jövőben nagy eséllyel lesz ebből hátrányom. 

• - Milyen megoldást találtatok a beszerzésére?

Külföldi hivatalos viszonteladó. Kb havonta van restock, ha szerencséd van benne vagy a kb 200-300 emberben, így MSRP áron kapod meg a kártyát.

• - Kifizetitek a felárat vagy inkább maradtok az integrált chipek melett?

Nem fizetnék többszörös árat valamiért. Ha nem lenne a külföldi megoldás, akkor maradnék a régi kártyámmal egy ideig. 

• - Milyen GPU-t használtok manapság?

MSI Armor RX 580 Mk1 8GB

• - AMD vagy inkább az NVIDIA-ra esküszöl?(válaszodat indokold)

AMD, mert jobb az ár-érték aránya mint az NVIDIAnak, és hasonló teljesítményt nyújt pl egy RX 6900 XT mint egy 3080/3090.

Szerkesztve senti180 által
  • Tetszik 1

Örülök hogy megosztottad a gondolataidat. 

Úgy gondolom hogy a jövőben sok ember kárára fog vállni a chiphiány.

Teljesen korrekt kártyának tartom a tiédet.

Jelenleg én egy gtx 1060-at használok. Viszont ha válltani szeretnék(nincs rá igényem),lehetséges hogy elgondolkodnék a használt vásárlásán,természetesen megbízható forrásból.

• 3 héttel később...

tbh engem elég rosszul érint, de részben magamat is okolhatom amiért most "szenvedek"

19-ben dobtam össze a mostani gépem és egy 6 gigás 1060-at választottam bele, mert hogy az milyen fasza közben teljesen átnéztem a 1660 fölött ami amúgy akkoriban olcsóbb is volt és kb. az előbbi teljesítményének másfélszeresére képes

gondoltam majd beújítok egy 3060-ra mivel kiadás előtt jól nézett ki, hogy nem lesz megfizethetetlen, tehát esetleg be tudtam volna rendelni valamelyik környező országból mivel itthon a maga 27%-os áfájával hülyeség lenne bármi ilyet venni

Erre most még egy 1660 is majd 300ezer 🙂 

Lényegében igazából kibírom, mert csak pár újabb játék nem fut (rdr2 például) amik nem is 100%-ban érdekelnek, de azért nem is lenne probléma ha pár, most az E3-mon bejelentett címet tudnék játszani a jövőben.

Azonosulok az előttem hozzászólóval annyi eltéréssel, hogy én 1080-at vettem. Reméltem, hogy legalább egy 3060-as karit be tudok majd szerezni mostanára, de aki a jelenlegi bolti áron akar ilyet venni az teljesen nemnormális. Már alapjáraton nem értem ezt a hazai piacot ezen a téren, hogy kis hazánkban több mint 3x annyiba kerül, mint egy amerikai webshopban vagy akár az NVIDIA hivatalos oldalán. Hogy lehet egyáltalán ilyen pofátlan árkülönbséggel eladni ugyan azt a terméket az számomra megmagyarázhatatlan.
Ha nem lenne mindenhol felvásárolva az USA-ban, már rég élvezhetném a raytracinget a minecraftban.

• Haha 1

• 1 hónappal később...

Engem szerencsére nem érint pillanatnyilag, még a 2016-ban vásárolt 1070-esem tökéletesen állja a sarat 1080p felbontáson, nem sok olyan cím van amiben ne tudná tartani a 60 framet magabiztosan High körüli beállításokkal. 

A jövőben inkább az AMD felé fogok húzni, nemsokára beszerzek egy R7 5800X CPU-t mert erősebb bármilyen Core procinál amit sima asztali gépekbe szánt az Intel (gondolok itt az I9 11900K-ra). Illetve a fogyasztás se mindegy, mert egy komolyabb kártya társaságában ezek az Intel csodák simán képesek kicsúszni a 800W-ból, főleg ha manuális OC-t is kapnak, és egy 1000+ W táp nem éppen olcsó, legalábbis nekem nem ér 100e+ forintot egy olyan dolog, aminek az egyetlen feladata, hogy áramot szolgáltasson de egy dekával se tudom miatta feljebb tenni a grafikai beállításokat. 

Kártya terén mindenképpen megvárom az RDNA 3 debütálását, addig még legalább van másfél év hátra, simán normalizálódhat a chip hiány is, illetve elég igéretesnek tűnik az a beharangozott 2-3x teljesítmény a mostani GPU családokhoz képest. 

NV + Intel gépből reményeim szerint másfél év múlva már egy teljesen AMD-re átépített konfig lesz 😃.

Regisztrálj vagy jelentkezz be, hogy válaszolhass

Csak felhasználóként kommentelhetsz.

Regisztrálj

Légy közösségünk tagja még ma! Csak fél perc.

Regisztrálok

Jelentkezz be

Már van felhasználód? Lépj be!

Bejelentkezek
  • Új létrehozása...