Ugrás a tartalomhoz

Frakció pályázat :Bűnszervezet (Kínai Triád)

Ajánlott témák

A Triád eredetileg egy Kínai bűnbanda amely szervezett bűnözés keretein belül folgalkozik rablással , drog kereskedelemmel, bérgyilkossággokkal , védelmi pénzek beszedésével. A "triád" szó eredete a brit kormányhoz vezethető vissza, arra az időre, mikor Hongkong brit gyarmat volt. A háromszögű ábrákra vonatkoztatták. A háromszögű jelvényük oldalai a földet, az eget és az embert jelképezték. Nem bizonyított, de valószínű ,hogy a triád részt vett a forradalmi mozgalmakban, mégpedig a Fehér Lótusz Társadalmoban és a Bokszerlázadásban.  Annak érdekében ,hogy a bűnszervezet boldogulni tudjon, bizonyos mértékű támogatásra van szükség a társadalomtól, amelyben él. Igy gyakran szükséges egyes köztiszteletben álló emberek korrumpálása és ezt leggyakrabban megvesztegetés, zsarolás útján érik el. Valamint úgy ,hogy szimbiotikus kapcsolatot hoznak létre törvényesen működő vállalkozásokkal. Az igazságügyi és rendőrségi tisztviselők és a törvényhozók kiemelt célzottjai a szervezett bűnözés kontrolljának, megvesztegetések útján. Ezért a Kínai Triád jó kapcsolatot ápol a korrupt rendőrökkel. A triád társaságok számkódokat használnak a rangbeli és a csapatban betöltött szerepbeli megkülönböztetésre. Ezek a számok az "I Ching" könyvre alapozottak, ami a Kínai számmisztikát írja le. A 489-es a "Hegy" vagy a "Sárkány Feje". A 438-as a "Helyettes Hegy Mester". A 432-es a "Fű Papucs" rangot jelenti. Ő a Hegy Mester segédje, "Füstölő Mester", aki az új tagok bekerülését vizsgálja felül, az "Előörs" az ő segédje. A 426-os a "hadi parancsnok", más néven "Vörös oszlop", aki a védelmi és támadási hadműveletekért felelős. A 49-es a "katona" rangja. A 415-ös "Fehér Papír Legyező" pénzügyi tanácsokat ad. A "Kék Lámpások" a még beavatlan tagok , nekik nincs számkódjuk. A triád tagoknak át kell esniük egy beavatási ceremónián. A ceremónia része ,hogy a leendő tagnak 1 órája van arra ,hogy elraboljon egy embert és a megadott helyre szállítsa, ahol miután megbizonyosodtunk róla ,hogy nem ismerik egymást levetetjük vele a maszkot majd a kezébe nyomunk egy fegyvert és annyit mondunk " Tudja a dolgát mivel látta az arcát" mindeközben értesitjük a rendőrséget egy esetleges gyilkosságról mi otthagyjuk a leendő tagot és amennyiben elmenekül vagy elkapják és viseli a következményeket azok után még vár rá egy megpróbáltatás úgyanis a triád összes tagjának tradicionális tetoválása van amit magára kell  varrasson. Ezek után a triád teljes körű tagjává válik. A frakció főleg a gazdagnegyed fele tevékenykedne és a Hq a Single playeres Michael háza lenne. A frakció anyagilag elég felső körökben mozgó szerepet töltene be a városban akik anyagilag sok mindent megengedhetnének maguknak hála a sok drog biznisznek és védelmi pénz szedésnek. Alapból 4-5 induló emberrel kezdenénk ami idővel kibővülne 10-15 tagra. Korábban az induló tagokkal voltunk az nl systemen 14ktriádban NightFallon a NewGen tagja voltunk (a NewGenben magasabb szerepeket töltöttem be) Ezért érzésem szerint elbírnék vezetni egy saját frakciót is.

Megosztás egy közösségi oldalon

• Projekt Menedzser

A pályázat véleményezése nélkül, a pályázatot olvasó, véleményezni kívánó személyek számára írom az üzenetemet.

Vegyétek figyelembe, hogy a pályázó nem a SAMP-os/MTA-s/text RP közösségből jött, ilyen típusú frakciópályázatot valószínűleg még nem írt, de lehet még nem is nagyon látott, amivel nincs is gond, mindenki így kezdte. A vélemények ennek megfelelően kérem, hogy konstruktív kritikák legyenek, aminek a célja, hogy a pályázó tanulhasson belőle és tapasztalatot szerezhessen (ez egyébként minden pályázatra vonatkozik, a pályázatot író korábbi közösségeitől függetlenül).

• Tetszik 2
  • Köszönöm 2

Bár nagy szakértője nem vagyok a bűnszervezetnek, de tanácsot adni kvázi jobban tudok: egy kicsit csiszold le a stílust meg a helyesírást (ügyelve a természetellenes helyen lévő vesszőkre). Nem annyira elegáns ebben a formában, tekintettel arra, hogy ez mégis csak egy témaindító hozzászólás.

Szia. 

Nincs azzal probléma, ha Wikipédiáról gyűjtesz anyagot, főleg ha IRL-re alapozod a frakciót. Viszont, ezeket a részeket inkább idézetbe rakd és jelöld meg, hogy ez egy Wikipédia idézet, vagy csak teljesen formáld át a saját szavaiddal és ehhez dobd hozzá a saját ötleteidet. 

Mindenképp írd le külön részre, hogy mik a terveid a frakcióval, hogy gondoltad el a hierarchikus felépítését. 

Ha a formázással nehézségeid adódnak, nyugodtan írj nekem a privát üzenetet és segítek. Nem ígérem, hogy azonnal, mert dolgozom, de amint tudok válaszolok. 

Szerkesztve ghostface által
  • Tetszik 3

Szia.

Szívesen látnék egy jól működő triádot a szerveren. Viszont a pályázatodra nem szánhattál sok időt, amiből arra következtethet sok játékos, hogy nem annyira fontos neked a frakció.
Ha adhatok egy javaslatot, akkor ugorj neki még egyszer, formázd meg és bővítsd ki. Van lehetőséged utólag szerkeszteni. 

• Tetszik 1

Megértem, hogy még kezdő és segítségre szorul, de nem hiszem, hogy tudna vezetni egy frakciót így. Inkább tanuljon egy olyanban ami nem az övé, ha már elég tapasztalt akkor már érdemel rá esélyt.

Általában a Wikipédia nagyon felszínes tudást ad a bűnszervezetekről.

Ajánlom, hogy próbálj meg angol nyelvű szakirodalmat felkutatni a szervezettel kapcsolatban, illetve azt a tényezőt is vedd figyelembe, hogy a szerver az Egyesült Államokban fog játszódni, ahol az ázsiai bűnszervezetek felépítése eltér az anyaországitól. (Hatalom és kultúra terén például).

Őszinte és gyors leszek: Ez nem. 

Ne haragudj, a formázásba nem is kötnék bele, ahonnan te jöttél nem kell írásos pályázat, tiszta sor. 

De a tartalom, kérlek. Beavatás? Elrabolni egy embert, majd lelőni és menekülni a rendőrség elől? Ez nem cops and robbers szerver lesz tudtommal. Egy bűnszervezet - független attól hogy kicsi vagy nagy, triád vagy MOB - nem rendelkezik ilyen beavatásos rendszerrel. Általában munkákat kapnak (nem olyat h rabolj el xy embert majd öld meg és menekülj el a pd elől), majd később miután megbízhatóak, bíznak rájuk nagyobb munkákat is. Természetesen ezeket nem a "főnök" (leader ha úgy jobban tetszik) adja, hanem az alatta lévő tagok, akik szintén úgy kerültek be, hogy kis szar munkákat kaptak a kezdetekben. Ez a bizalmi rendszer a legtöbb bűnszervezetben, ami alapján a tagok bekerülnek. Azzal hogy egy gazdag bűnszervezetet akartok, megint csak a cops and robbershez járulnátok hozzá. Egy bűnszervezet nem tud gazdag lenni, a tagjai sem, mert a drogokból nem tudnak annyi pénzt szerezni, hogy gazdagok legyenek.

• Tetszik 2

Sentihez hozzá teszem, hogy a Triad beavatás, az egy gyönyörű és rendkívül érdekes ceremónia, amint az Incense Master csinál egy oltárnál. Érdemes utána olvasni, mert a távol keleti bűnszervezeteknek nagyon sok és szép ceremóniáik vannak. 

• Tetszik 2

Én azt ajánlom, hogy csatlakozz majd egy meglévő frakcióhoz és tanuld meg ott az Text-RP-vel kapcsolatos tudnivalókat. Ameddig nincs meg a biztos alap, addig nem lehet építkezni. Biztos vagyok benne, hogyha érdeklődést mutatsz egy frakció iránt, akkor be fognak venni gond nélkül.

• Tetszik 4

Halihó.
Nem is tudom melyik a szívmelengetőbb... a lelkesedés, ami ezen pályázat mögött lakozik, vagy a segítőkészség, ami a hozzászolókból ered.

Nagyon szimpatikus számomra az, hogy a barátaiddal Text-RP-n is ki szeretnétek próbálni magatokat , de úgy gondolom, hogy egyelőre egy frakció vezetése nagy falat lenne. Éppen ezért szeretnék csatlakozni @Aldo barim hozzászólásában leírtakhoz. Ha csatlakozol egy illegális frakcióba ezzel a lelkesedéssel, akkor biztos vagyok benne, hogy rövid távon rengeteg tapasztalatot fogsz tudni gyűjteni minden téren. Később pedig zökkenőmentesen fogsz tudni vezetni egy saját frakciót. 

Bár fentebb már többen felajánlották a segítségüket, én is megteszem. Discordon el tudsz érni bármikor.

Bízom benne, hogy a lelkesedésed nem fog megtörni, és hogy találkozunk majd a szerveren.

• Tetszik 2

Csatlakoznék én is az előttem szólókhoz, szerintem előbb rázódj bele ebbe az egész text RP dologba, olyan ez az egész mint mondjuk összehasonlítani egy Need For Speedet egy Forzával. Mindkettő autós játék, de az összképet tekintve rengeteg különbség van. Például texten én személy szerint elképzelhetetlennek tartom, hogy egy úgynevezett beavatás részeként egy órám van elrabolni valakit, aztán meg megölni. Ezek nagyon régóta közhelyes dolgok egy text RP szerveren. Ez nem a te hibád amúgy, építő jelleggel mondom. A text RP egy kicsit nagyobb kreativitást igénylő műfaj, de simán el lehet sajátítani, szóval hajrá! 😀

• Tetszik 1

Idézet icecrown_citadel felhasználótól.

Magyar Márton Hegy Mester, avagy a hírhedt kínai maffiavezér.

Igazad van, ettől megtanul mindent - ? -

Magas labdáért ugrálsz.

Szerkesztve Iqbaal által
  • Tetszik 2

12 komment van arról, hogy mit, hogy. Én  egyedül azt emeltem ki, hogy mennyire semmi köze Kínához a nevének. Természetesen rantelhetek arról, hogy mennyire szar a magyar wikipedia az 5 soros leírásaival, vagy hogy hogyan kéne formázni, de minek ismételjem meg amit előttem írtak?

Ne legyünk már ennyire érzékenyek gyerekek.

@Leoszki csak figyelj csendben, talán még tanulsz is valamit 😘 

Szerkesztve icecrown_citadel által
  • Haha 1

Idézet icecrown_citadel felhasználótól.

12 komment van arról, hogy mit, hogy. Én  egyedül azt emeltem ki, hogy mennyire semmi köze Kínához a nevének. Természetesen rantelhetek arról, hogy mennyire szar a magyar wikipedia az 5 soros leírásaival, vagy hogy hogyan kéne formázni, de minek ismételjem meg amit előttem írtak?

Ne legyünk már ennyire érzékenyek gyerekek.

@Leoszki csak figyelj csendben, talán még tanulsz is valamit 😘 

Nem véletlenül íródott olyan formában a többi komment, hogy azzal ne vegyék el egyből egy newcomer kedvét a szervertől és a közösségtől. Értékelem, hogy ügyes vagy és észrevetted, hogy nem sok köze van Kínához. Alapvető elvünk, hogy ne az öltözőben mellszőrcsavaró módon viszonyuljunk másokhoz.

• Tetszik 1
  • Köszönöm 1

Nem szükséges egymásba állni.

@icecrown_citadel, Amennyiben a hozzászólásodban nem tudsz építő jellegű kritikát megfogalmazni, úgy az egy mondatos szarkasztikus/ironikus hozzászólást nem szükséges elküldeni. A lekicsinylő stílust pedig főleg hagyjuk el. Köszönöm.

(SZERK: A lekicsinylő stílus pedig @Leoszki -nak is szól, nem szükséges egyből beleállni a másikba.)

A továbbiakban törlésre kerülnek azon hozzászólások, amelyek ezt a "vitát" folytatják.

• Tetszik 1
  • Zavarodott 1

Szia! Nem kötekedésből, de a Triád az nem egy bűnszervezet, hanem a Kínában fellelhető bűnbandák összefoglaló neve. Próbálj meg valami konkrétabb tervet összeállítani. Egyébként sok sikert kívánok bárhogy is alakul! 

"A triád a szervezett kínai alvilágban egymástól függetlenül tevékenykedő bűnbandákat jelöli."

Most, hogy beérkezett néhány pályázat azt tanácsolom, hogy tekintsd meg a formázásukat és azt, hogy mit közölnek, hogyan is kellene egy frakció pályázatnak kinéznie. 
Ezen felül egy frakció vezetéshez nem elegendő az, hogy elolvastad egyszer, hogy milyen az a kínai bűnszervezet. Azt tanácsolom neked, hogy ne csüggedj le a hozzászólásokat olvasva, próbálj belőlük erőt meríteni és csatlakozz majd egy meglévő illegális frakcióhoz! Biztos vagyok benne, hogy a srácok nagyon segítőkészek lesznek és segíteni fognak neked! 🙂

Szerkesztve Marvar által
  • Tetszik 1

• 2 héttel később...

Hát nem tudom, itt az előttem hozzászólókat semmiképpen sem akarnám idézni mert elég sok mindent leírtak a pályázattal kapcsolatosan. Szerintem a frakció és maga a pályázat komolyan vehetősége eléggé kérdéses. Több szempontból: A pályázó egyetlen hozzászólása ez, a regisztrálciójának napján írta meg, és rá három napra (máj. 31) volt utoljára aktív. Szerintem ez sokat elmond a hozzáállásról, meg az is, hogy mindösszesen 4-5 emberrel kezdenének, ami nem rossz, de megint csak azt az érzést kelti bennem, hogy "beadom aztán jóvan". Így, ilyen hozzáállással sehol nem lehet -reményeim szerint- nyerni. Szomorú, mert érdekes lenne, nem a sablon orosz-olasz, de ismét csalódnom kell. Szerintem ezt elengedhetjük. Kár a szóért.

• Tetszik 2

• Doki lezárta ezt témát
  • Menedzser

octansv.png

PÁLYÁZAT ELBÍRÁLÁSA

Kedves Témanyitó, a Vezetőség nevében szeretnénk köszönetet mondani, hogy időt és erőforrást szántál a pályázat megírására, mindazonáltal sajnálattal kell közölnöm, hogy pályázatodat elutasítjuk.
Privát üzenetben értesítünk a bírálatunk indokáról, továbbá sok szerencsét kívánunk a szerveren!

Vendég
A téma le van zárva, így nem szólhatsz hozzá!
  • Új létrehozása...