Ugrás a tartalomhoz

Graffiti

TiiS

Ajánlott témák

Igazából arról lenne szó, hogy tudjunk a játékon belül graffitizni, én nagyon szerettem anno a San Andreasban a graffitit és annak lehetőségét és nagyon szomorúan érintett hogy a GTA5ből ki hagyták, viszont örülnék neki ha a szerverre be kerülne valamilyen formájában, lehetséges hogy nem megoldható, viszont ez egy olyan lehetőség lenne a játékosoknak amit más szerveren sose tapasztalhatnak meg. 

graffiti2-1.jpg

Szerkesztve TiiS által
  • Tetszik 5
Megosztás egy közösségi oldalon

Szerintem megfelelő szabályozással, ha például egyedit akarunk csinálni lehessen civilnek is, ez például feltöltésre kerülne, ide a fórumra ahol valaki el bírálja ez alapján kerülne be. 

• Tetszik 1

Idézet almightysg felhasználótól.

Civileknek nem való a graffiti, nem akarok a Simpson Családból karaktereket látni az utcákon. De, ha csak illegális fk tagok tudnák használni, akkor +

Karaktertörténethez ki lehetne kérni esetleg a graffiti palackot, és fújkálni vele akár legálisan, vagy illegálisan.

• 3 héttel később...
Idézet almightysg felhasználótól.

Civileknek nem való a graffiti, nem akarok a Simpson Családból karaktereket látni az utcákon. De, ha csak illegális fk tagok tudnák használni, akkor +

Szerintem, ha adminok számára visszakövethető, hogy ki készítette, és van egy egyértelmű szabályrendszere, akkor nincs azzal gond, hogy bárki számára elérhető.

Ha máshogyan nem is, egy /placedo rendszerrel mindenképpen megoldható lenne: erről írt @Fierre is (igaz, hogy ő ezt /createscene-nek nevezte de tulajdonképpen mindegy hogyan nevezzük, a funkcionalitása a lényeg)

Szerintem is nagyban növelné a szerver egyediségét, a élővé tenné a városképet és még RP-k is kialakulhatnak belőle. Még királyabb lenne, ha akár járművekre is lehetne fújni.

Valamilyen módon viszont meg kellene oldani, hogy le lehessen tisztítani a felületeket.

Szerkesztve Telek által
  • Tetszik 3

Kizárólag illegál részére tudom elképzelni, de még azt is nehezen. Írhatnak erre akármilyen szabályzatot, de mindig lesz az a réteg, aki amint megkapja a jogot telebombázza a fél mapot ocsmányabbnàl ocsmányabb graffitikkel amik tagnek túl csicsásak és illúziótörők, igényes művészi graffititől meg nagyon távol állnak. (az autós bandák általában a legrosszabbak ebből a szempontból)

Maga a rendszer jó dolog, de vészesen kevesen tudnak reális módon bánni vele és a legtöbb frakció még csak egy leírást se ad a tagjainak, hogy hogyan kéne az egészet vagy mert ők maguk se tudják vagy ignoráns a vezetősége.

Emellett vegyük figyelembe, hogy a SA-hoz képest jóval nagyobb a gta V mapja és az adott frakció tagjain kívül senki nem látná ezeket + annyit nem is tesz hozzá magához a roleplayhez csak jól mutat.

Szerkesztve icecrown_citadel által
  • Tetszik 1
  • Zavarodott 1

A graffitinek nem feltételen a művészeti érték átadása a célja. Nem egészen értem, hogy miért tartotok attól, hogy lesznek kevésbé igényes tag-ek is. Ez vele jár. Én tönnybire ilyenekre számítanék:

LAW025.jpg

Nonfiguratív, olvashatatlan signó, ami a készítője számára jelentéssel bír, de lehet, hogy rajta kívül senki nem érti.

Persze vannak igényes alkotások is. De nem hiszem hogy túl kellene idealizálni a környezetet és kizárólag egy stílusra korlátozni ennek a lehetőségét. Persze lehet, hogy az én liberális gondolkodásmódom túl megengedő.

Szerkesztve Telek által

Hát ha játékosra lenne osztva egy egy saját maguk által feltölthető graffiti ami ellenőrizhető, szerintem nem lenne belőle probléma, lehetne limitet rá rakni vagy egy festék szóróból mennyit lehet festeni, össze kéne vásárolni a színeket, alapból a gta 5-ben annyi graffiti van nem lenne zavaró senkinek, de például egy műhely  vagy bármilyen cég tudna alkotni egy saját logót vagy fel fogad egy legális festőt aki facefinderen hirdeti magát, lehetne legális fal, például a parton, ahol alapból megtalálható egy legális graffitis fal, ahol a festők össze találkoznának, ki alakulna egy közösség, nem hiszem hogy ez ne alkotna RP szálakat és mivel városban meg illegális graffitizni a PD is tud egy nyomozást indítani egy graffitis ellen a rajzai alapján. 

• Tetszik 2

@Telek szerintem ez nem liberális gondolkodás hanem inkább nem gondolkodás.

Az átlagos gamer nem utcai vandál / tájékozott a világban és képtelen normális taget csinálni. Több olyat látsz egy magyar szerveren, hogy gyöngy betűkkel, buborékos fonttal, comic sanssal vagy valami más nem lore friendly módon nyomják fel a játékosok a bandájuk nevét a falra és kriminálisan ocsmányul mutat. Aztán ott a másik véglet mikor a 30 fős gyűjtő tagjai bart simpsonokat, füvet, miki egeret meg minden cringe-t fújnak fel.

Ha valami jóváhagyós rendszer lenne rá, akkor esetleg működhet.

• Tetszik 3

Az első kommentemet azzal kezdtem, hogy ha az adminok által visszakövethető, hogy ki készítette a konkrét graffitit, akkor a szabályzat alapján büntethető (a graffiti pedig természetesen eltávolítható). Ha pontosan meg van határozva, hogy mi megengedett, nem hiszem, hogy ebből probléma alakulna ki.

• 3 héttel később...
Idézet NotHorcsog felhasználótól.

Karaktertörténethez ki lehetne kérni esetleg a graffiti palackot, és fújkálni vele akár legálisan, vagy illegálisan.

Ez nem is egy rossz meglátás! Vagy illegál utcai bandáknak engedélyezni, vagy esetleg olyan karaktereknek akiknek ellenőrzött státusza van ÉS hozzájuk is illik.

• Tetszik 1

• 2 hónappal később...
Idézet Telek felhasználótól.

Az első kommentemet azzal kezdtem, hogy ha az adminok által visszakövethető, hogy ki készítette a konkrét graffitit, akkor a szabályzat alapján büntethető (a graffiti pedig természetesen eltávolítható). Ha pontosan meg van határozva, hogy mi megengedett, nem hiszem, hogy ebből probléma alakulna ki.

Pontosan. Igazából illegális bandák számára elérhető lenne a rendezer, mert igazából legtöbbször ők használják ki a graffiti rendszereket. Az adminok tudják nyomon követni, törölni és természetesen szankcionálni, ha valaki nem úgy jár el a rendszer használata során. Az egy plusz, ha van egy ilyen rendszer, mert valamilyen körülmények között feldobja a szervert, szóval gl.

5 minutes ago, Insigne said:

Mindenkinek meg kéne adni a lehetőséget a graffiti szabad használatára

ritkán értek veled egyet
kapjon mindenki jogot graffiti használatára, de legyen erősen szabályozva az, hogy mit és hová lehet felfújni, akkor nem lesz belőle probléma

• Tetszik 2

Regisztrálj vagy jelentkezz be, hogy válaszolhass

Csak felhasználóként kommentelhetsz.

Regisztrálj

Légy közösségünk tagja még ma! Csak fél perc.

Regisztrálok

Jelentkezz be

Már van felhasználód? Lépj be!

Bejelentkezek
  • Új létrehozása...