Ugrás a tartalomhoz

Sons of Anarchy

armi

Ajánlott témák

Sons of Anarchy': Every Season, Ranked

A sorozat egy fiktív MC mindennapjait mutatja be. Nemrég fejeztem be, már harmadik alkalommal. Aki még eddig nem tette(és szereti a motoros kultúrát)most mindenképp nézze meg, kiváló alkotás.
Aki pedig már látta: Hogy tetszett? Kedvenc/legkevésbé kedvenc karakter?

• Tetszik 1
  • Köszönöm 1
Megosztás egy közösségi oldalon

Sokszor irreálisan viselkednek, nagyobb mészárlások vannak a sorozatban mint egyes amerikai intézményekben.. 
Gemma, és Clay karaktere nagyon idegesítő volt számomra az összes évadban amiben szerephez jutottak. Az utolsó két évadot csak azért néztem meg hogy ne hagyjam félbe ismét a sorozatot és hagyjam lezáratlanul, ennek ellenére a sorozat valóban megéri hogy belekezdjen bárki is a nézésébe hiszen a zenék nagyon jók benne, és a színészek is jól játszák el többnyire a szerepüket. 
SZEX FEGYVEREK ÉS MOTOROK, mi kell még? 

Elküldve (szerkesztve)
Idézet drjuan felhasználótól.

Gemma, és Clay karaktere nagyon idegesítő volt számomra

Ezzel én is így vagyok, a karakterek nagyszerűen ki vannak találva és hatalmas szerepük van a cselekményben ennek ellenére valóban nagyon zavaró a jelenlétük, szerintem inkább Clay-é mint Gemma-é. Utóbbit inkább az utolsó pár évadban elkövetett cselekedetei miatt utáltam meg.
EDIT: Egyébként igen, a valóságot nem sokban tükrözi ennek ellenére szerintem teljesen élvezhető.

Szerkesztve armi által

• Menedzser

Annyit hozzáadnék, hogy valójában az első, talán első két évad közelebb áll a valósághoz, mint az azt követőek. Alapvetően nincs baj szerintem a többivel sem, azonban a végénél olyat irányt ölt a dolog, ami igencsak átmegy a sok kezd lenni oldalra. Függetlenül ettől, szerintem a nem utolsó évadok jócskán adnak olyat, hogy még így is egy fantasztikus sorozat.

Számomra a SoA volt az első, ami bevezetett a sorozatok világába. Odvaoltam minden egyes percéért, ha még - az előttem szólokkal egyetértve - egy kicsit furcsa irányt is vett egy bizonyos pont után a storyszál. Fontos rituálém, hogy évente legalább egyszer végignézzem, és az a legszebb benne, hogy olyan dolgokat veszek mind a mai napig észre a részekben, amiket korábban valamiféle indokból fakadóan sosem. Szeretem nagyon, ahogyan kurva lassan bár, de kibontják a szálakat, és hiába tudod, hogy X -szel, vagy Y -al ez, meg az fog valószínűleg történni, adnak kapaszkodót Sutterék, aminek a jelenléte miatt felvillan az ember feje felett a lámpa, miszerint másképpen is végződhetne az adott karakter története, de aztán pechre más irányt vesz megint a helyzet. Imádtam a poénokat, a drámákat, a testvériséget... meg a srácokat is, kurvára. A mai napig nagyon jóban vannak egymással egy csomóan egyébként. 

Számomra a legidegbaszóbb karakter Tara volt, még ha ismerem is a cselekedeteinek származását. Booorzalmasan unszimpatikus karakter volt számomra. Nem mondom, hogy... szóval nem könnyeztem meg, de a gonoszabbik felem indiántáncot járt... akkor. Az abszolút favorit a Tig-Chibs-Bobby-Jax négyes. 

Tara... valamiért nekem a Teller vonalból csak maga Jax volt az akit ténylegesen szerettem, őt viszont nagyon. Lehet, hogy sablon, hogy "jaj a főszereplő a kedvenc karaktered" DE rettentően jól fel volt építve és a fejlődése(vagy inkább visszafejlődése) elképesztően ki volt találva, Hunnam alakítása meg csak hab volt a tortán. Ettől független valamiért csak az első újranézés után szerettem meg ennyire, első alkalommal nem érintett meg annyira. A másik favorit, aki még nem volt említve az Opie. Clayel ellentétben Op karaktere rettentően szimpatikus volt számomra, talán a jelleme fogott meg leginkább.

• Menedzser
Idézet EyezOfAPsycho felhasználótól.

Számomra a SoA volt az első, ami bevezetett a sorozatok világába. Odvaoltam minden egyes percéért, ha még - az előttem szólokkal egyetértve - egy kicsit furcsa irányt is vett egy bizonyos pont után a storyszál. Fontos rituálém, hogy évente legalább egyszer végignézzem, és az a legszebb benne, hogy olyan dolgokat veszek mind a mai napig észre a részekben, amiket korábban valamiféle indokból fakadóan sosem. Szeretem nagyon, ahogyan kurva lassan bár, de kibontják a szálakat, és hiába tudod, hogy X -szel, vagy Y -al ez, meg az fog valószínűleg történni, adnak kapaszkodót Sutterék, aminek a jelenléte miatt felvillan az ember feje felett a lámpa, miszerint másképpen is végződhetne az adott karakter története, de aztán pechre más irányt vesz megint a helyzet. Imádtam a poénokat, a drámákat, a testvériséget... meg a srácokat is, kurvára. A mai napig nagyon jóban vannak egymással egy csomóan egyébként. 

Számomra a legidegbaszóbb karakter Tara volt, még ha ismerem is a cselekedeteinek származását. Booorzalmasan unszimpatikus karakter volt számomra. Nem mondom, hogy... szóval nem könnyeztem meg, de a gonoszabbik felem indiántáncot járt... akkor. Az abszolút favorit a Tig-Chibs-Bobby-Jax négyes. 

Az a durva, ezt duplán osztom. Szintén ezzel a sorozattal kezdtem én is, még a 2010-es évek elején, mikor valamilyen szerepjáték szerveren adott volt a lehetőség egy motoros közösségbe való csatlakozásra, és ajánlották. A dupla második része, az évenkénti újranézés. Sajnos többször is a negyedik, ötödik évad környékén elakadok, de addig minden egyes alkalommal megnézem. Hunnam, mint olyan kedvenc színész, igaz nem tartom magam hatalmas filmnézőnek, de olyat még nem igazán láttam, ami személyem annyira megfogta volna, mint az ő alakításai. 

Hatalmas személyes kedvencek ranglistáját a főszereplőn kívül mindenképp Theo Rossi által megszemélyesített Juan Carlos 'Juice' Ortizzal indítanám, akinek egy hatalmas életútja, bonyadalma, és személyisége volt a sorozatban. Ugyanakkor személyes kedvencek még, David Hale rendőrúr, akiben legfőképp az tetszett, hogy egy végtelenül mindenben csak a törvényt látó emberként is belátta, hogy a törvénnyel nem fogja a város lakóit megvédeni, mert kedvenc motorosbandánk és ellenségei mindenképp igazságot fognak szolgáltatni egymás között, törvényen belül, vagy kívül. A rendőrúron kívül a spin-offban is szerepett kapott Lincoln Potter rendőrbíró is egy nagyon jól eltalált karakter, egyik kedvenc.

Ha már itt tartunk... @Szkepék és @drjuanék néztek ilyeneket, merítettek ilyenekből ötleteket? Kíváncsi lennék, hátha igen.

• Tetszik 1

Azt tudtátok hogy a szereplőgárdából többen is a Hells Angels tagjai a valóságban? 

Ha már ötletmerítést kérdezed a mi részünkről ez kifog maradni, sok olyan dolog van ami ugyanúgy zajlik a valódi kluboknál mint ahogyan az a sorozatban is zajlott. Viszont mi kissé más vonalon tervezünk mozogni!

Theo Rossi-t én is kiemelném a sorozatból, nagyon jól fel lett építve a karaktere és annak a fejlődése. A végén már sajnáltam szegényt hiszen egyértelmű volt hogy a klub az élete, mint ahogyan az sok más olyan szereplőnek is volt akiket megöltek a sorozat alatt. 

Volt tervben egyébként egy First 9 évad is de miután Kurtöt kirúgták a megvalósítás is repült vele, nincs rá sok esély, hogy az FX nélküle is megcsinálná. Én egyébként örültem volna neki, leginkább John Teller karaktere miatt, bár valószínűleg Claynek ugyanakkora szerepe lett volna (vagy nagyobb) mint a mostani évadokban. Apropó ha már John, csak engem érdekelne az egész kézirat? Sajnos csak azok a részek lettek megírva amiket Jax olvasott. (itt vannak btw akit érdekelne https://sonsofanarchy-italia.com/john-tellers-manuscript/ ) 
Kurt egyébként így nyilatkozott az egésszel kapcsolatban:
My plan was always to release the ‘Life and Death of Sam Crow’ at the end of the series and document that and what that book was and what those letters were, but here’s ultimately what happened — as we started thinking more and more about this prequel on the First 9 at this point I’m thinking more of a one off like a miniseries, like maybe 10 episodes or two 8 episodes seasons. I felt like to put out that manuscript with his history before that aired was going to handcuff me too much

• Tetszik 1

Regisztrálj vagy jelentkezz be, hogy válaszolhass

Csak felhasználóként kommentelhetsz.

Regisztrálj

Légy közösségünk tagja még ma! Csak fél perc.

Regisztrálok

Jelentkezz be

Már van felhasználód? Lépj be!

Bejelentkezek
  • Új létrehozása...