[ Egyik Sem ] Los Santos Home Agency

Alvin

• Újonc
  • *
  • Respect: +1
    • Profil megtekintése
0

LOS SANTOS HOME AGENCY

Bevezetés:

Nos tudom, most jelenleg megadott pályázati lehetőség van, de támadt ez az ötletem, és úgy gondoltam, szerencsét próbálok.
Tehát amint a név is sokat sejtet, gyakorlatilag egy ingatlanügynökséget szeretnék létrehozni a szerveren. Ennek köszönhetően jelentősen megemelkedne az ingatlanok szerepe, és jelentőssége, illetve egy olyan frakció kerülhetne bevezetésre amit még más szerveren nem láthattunk. A következőkben kifejtem bővebben mi is lenne a tervem ezzel az egésszel.

Kifejtés:

Tehát adott egy csinos kis ingatlan amit barátunk, legyen a neve mondjuk Géza, el szeretne adni. Gézának két lehetősége adott. Az egyik hogy saját maga próbálkozik az eladással, és hírdetget folyamatosan a szerveren, várva hogy valaki majd csak jelentkeztik. Vagy pedig megbízza az LSHA profi szakembereit, hogy adják el az ingatlanát, egy csekély jutalékért cserébe. Ha utóbbit választja akkor dönt jól.
Terveim szerint a fórumon lenne egy topic a frakciónak amin belül menne maga az ingatlan portál. Itt tudnának a leendő vásárlók böngészni, és kiválasztani a számukra legmegfelelőbbet. De ha esetleg nem talál neki megfelelőt a vásárló, akkor leadhat akár in game, akár fórumon egy kívánság listás, ami alapján az ügynökök levadásszák a tökéletes otthon számára.

Maga a tranzakció a következőképpen alakulna: X ügynök kimenne az eladó félhez. Az eladó fél egy kulcsot adna az ingatlanhoz, hogy az ügynök később meg tudja mutogatni a vásárlónak a házat. Az eladó fél megszabna egy árat, és a vevővel együtt hárman leülnének és egyezkednének arról, hogy mi legyen a végső eladási ár. Amint megvan a tranzakció, az ingatlanos markát egy 10 vagy 20 %-os jutalék ütné, ami egy nagyobb ingatlan esetén már jelentős összeg is lehet.

Hitel

Továbbá lehetőség lenne lakáshitel felvételére is. Ez azt jelenti, hogy kizárólag az ügynök tudna igényelni a bankban lakáshitelt, az adott kuncsaft számára. Meg lenne adva hogy óránként mennyit vonna le a rendszer az adott személy fizetéséből. És ez automatikusan levonásra kerülne a fizetésből óránként.
Az ingatlanos a banktól kérelmezett hitelösszeg szintén 10 % -át megkapná, mint ügyviteli költség, így már egész szép kis summára szert lehetne tenni. Ezt már csak a nagyobb rangú tapasztaltabb tagok tehetnék meg, és előzetes kalkulációt követően. Tehát Kis Miska aki keres óránként 5 ezer dollárt autóbuszvezetőként, nem vehetne fel csak maximum 50.000 $-t. És így tovább, minél többet keresel, annál több lehet a hiteled. Ezt pl. egy bankszámla print screen-el lehet bebizonyítani.

Biztosítás:

Balesetek, és szerencsétlenségek mindig történnek velünk. Lehetőség lenne a játékosok számára lakásbiztosítást kötni, szintén a Los Santos Home Agency-n keresztül. Ez úgy nézne ki, hogy az ingatlan értékének szintén 1%-a lenne, és ez már nem az ügynöké, hanem a frakció tulajdona lenne, ebből tartaná fent magát a rendszer. Történnének X óránként pl. lakástüzetk, vagy orkán erejű szelek, melyek kár tehetnek az ingatlanban. Ha van biztosítás akkor abból az ingatlan azonnal felújításra kerülne. Ha nincs akkor X óráig nem lehet bemenni a házba, mert lakhatatlanná vált, ezt egy üzenet jelezné: " Ingatlanod lakhatatlanná vált, mert lakástűz ütött ki. Mivel nincs biztosításod várnod kell 24 órát hogy használhasd". Vagy valami hasonló :)

Maga egy hirdetés így nézne ki:

[ELADÓ] Santa Maria Beach 24.

Eladó egy gyönyörű, és hatalmas ház Los Santos egyik leghíresebb szabadidő központjának szívében. A tengerpart mintegy 150 méternyire található, és a belváros is 10 percnyi autóút. A lakástban 3 szoba található és egy nappali. Ebből 1 szoba és a nappali a földszinten, 2 szoba pedig az emeleten. Mindkét szinthez egy-egy fürdőszoba is tartozik. Emellett egy hatalmas garázs is a ház részét képezi. Összkomfortos, közepes rezsiklöltésű ház. Ideális családoknak.

Érdeklődni, és bővebben megtekinteni az alábbi számon egyeztetett időpont után lehet: Alvin Caldeniz - Vezető Ingatlanreferens. 503-6678-889

Rangok: Közvetítő -- Értékesítő -- Senior Értékesítő -- Ingatlanreferens -- Vezető Ingatlanreferens -- Csoportvezető -- Irodavezető --  Értékesítési igazgató -- Ügyvezető igazgató

OOC Rólam

26 éves vagyok, és mentőápolóként dolgoztam eddig, jelenleg ápoló vagyok a Szegedi Tudományegyetem traumatológiai klinikáján.  2011 óta játszok RP szervereken, SAMP és MTA érában egyaránt. Megszámlálhatatlanul sok szerveren játszottam már, voltak maffiáim, és legális szervezeteim több helyen is. Azt gondolom hogy rendelkezem kellő tapasztalattal, és rálátással ahhoz, hogy jól el tudjam vezetni ezt a frakciót.
Korábban az enyém volt itt a tiszavirág életű török maffia. A vezetőséggel történt félreértések sorozata miatt ez a frakció kikerült, de már nem is szeretnék illegált RP-zni. Ezen pályázatomban minden tervem leírtam, és ha megkapom a frakciót ezekhez tartom is magamat  .

Nos nagyjából ezek lennének a terveim. bízom benne, hogy elnyeri a vezetőség tetszését, és látnak benne fantáziát. Mivel a playerek nagy része imád kereskeni, és a vérükben van a biznisz, itt kiélhetnék magukat. :)
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 28. - 09:09:38 írta Alvin »

Lewis

• Újonc
  • *
  • Respect: -19
    • Profil megtekintése
0
Ez szerintem is jó ötlet, de ehhez nem kell script. Mármint nyilván ki vagyok én, hogy ezt meghatározza, de csak egy kicsit gondold át. Olyan szolgáltatásokat nyújtasz amit egymagad is megtudsz valósítani non scriptelt frakcióként. Mivel (ha jó sejtem de javíts ki ha nem így van) egy ilyen kaliberű frakcióhoz nem kell jelvény, nem kell duty ( olyan eszközök mint pl fegyver, gumibot stbstb.) . Jó ötlet én nagyon bírnám ha lenne ilyen. De szerintem non scriptelt frakcióban meglehet valósítani úgy,hogy felvásároltok egy csomó ingatlant majd egy csomóból hasznot szereztek belőle. Ha pedig arra gondolsz hogy vannak olyan ingatlanok amik nincsenek még letéve stb. azt meg simán meglehet beszélni az önkormányzattal (vagy adminnal). Kreatív vagy, de ehhez jó szervezési készség is kell. Szóval hajrá!

Alvin

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
0
Köszönöm szépen a pozitív gondolatokat. Abban valóban igazad van hogy NS-ben is meg lehetne oldani, de így frakcióként jobban nyomon követhetőek a pénzmozgások, és megelőzhetőek az esetleges csalások. Ezen kívül bizonyos tevékenységeket ranghoz kötnék. Pl: a hitel vagy biztosítás ügyintézése csak magasabb rangtól lehetne. A még nem lerakott ingatlanokat pedig szintén jó gondolatnak tartom, így azokat rajtunk keresztül lehetne megvásárolni.

Lewis

• Újonc
  • *
  • Respect: -19
    • Profil megtekintése
0
Ezt olyan módon tudnád megvalósítani, hogy egy szerződést kötsz azokkal akik neked dolgoznak. Ezen belül minden háznak ami a hatásköröd alatt van értéket adsz, és egy megadott százalékot lemorzsolsz róla. Ha nem adja meg az adott illető ott csalás van. Így lehet belőle rendőrségi ügy.

De figyelj ettől függetlenül nem én döntök. Nekem m1 hogy ns vagy scriptelt. Sok sikert kívánok a legjobbakat kívánom :D
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 28. - 09:58:52 írta Lewis »

Gergő

• retired manager
  • Törzstag
  • Respect: +156
    • Profil megtekintése
0
Amúgy tetszik amit leírtál, tök jól össze sikerült szedni. Valószínűleg, erre scriptet nem fognak ajánlani, de ez a frakciósokon múlik. De ha úgy van, simán besegítünk, és támogatunk egy céges verdával, esetleg fórum részleggel.
/A bankban ha nyitsz egy közös számlát, az utolsó levegővételig kiír mindent, és követheted, hogy mi, merre, hány méter./

Creed

• Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *
  • Respect: +69
    • Profil megtekintése
0
Egyedi ötletet láthatunk, szép megfogalmazással. Hajrá, mindent bele.

@kay'

• Teljes tag
  • Mindent elmondok, amit akarok.
  • Respect: +52
    • Profil megtekintése
0
Nem vagyok kereskedő típus, viszont ez az ötlet kurvára bejön és kipróbálnám magam.
Fáj az őszinteség?

Gergő

• retired manager
  • Törzstag
  • Respect: +156
    • Profil megtekintése
0
Nem vagyok kereskedő típus, viszont ez az ötlet kurvára bejön és kipróbálnám magam.

tfw értelmet nyer a kereskedés avagy majd a házaknál lesz "udv elado?"🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

@kay'

• Teljes tag
  • Mindent elmondok, amit akarok.
  • Respect: +52
    • Profil megtekintése
0
Majd képekkel bizonyítok, ha sor kerül rá.
Fáj az őszinteség?

yegor

• Teljes tag
  • Respect: +81
    • Profil megtekintése
    • Facebook oldal, ahol bármikor elérhetsz.
0
Mi a garancia rá Alvin, hogy nem hagyod abba ezt is 1-2 hét után mint egy másik szerveren az OMSZ-t? :)
Nem nagyon érdekelt téged az sem, pedig RL is benne vagy a szakmában.
Első meglátásra, feleslegesnek tartom hogy egy ilyen scriptelt frakció bekerüljön..maximum NS-be csináljátok aztán meglátják a vezetők meddig vagytok kitartóak. (Saját vélemény)

Ethan

• Újonc
  • *
  • Respect: +6
    • Profil megtekintése
0
Egyet értek Jégerrel, felesleges szerintem is script hozzá, illetve szerintem nem nagyon van erre igénye a játékos közösségnek. Hiszen van hirdetés szekció a fórumon ahova kitudják tenni ingatlanjaikat.

I’m clinically insane
Walkin' home alone I see faces in the rain
Where did all the time go?
Spend it gettin' high while I hide from the 5-0

Alvin

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
0
Mi a garancia rá Alvin, hogy nem hagyod abba ezt is 1-2 hét után mint egy másik szerveren az OMSZ-t? :)
Nem nagyon érdekelt téged az sem, pedig RL is benne vagy a szakmában.
Első meglátásra, feleslegesnek tartom hogy egy ilyen scriptelt frakció bekerüljön..maximum NS-be csináljátok aztán meglátják a vezetők meddig vagytok kitartóak. (Saját vélemény)

Mi a garancia? Semmi :) Van egy ötletem és ki szeretném próbálni. A másik szervert meg hagyjuk, egy borzasztóan unalmas frakció volt. Gyógyszert osztogatni meg néha-néha kivonulni...hát ez nem egy izgalmas történet. Ennél milliószor több lehetőség lenne abban is.

Pufika

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
0
Nagyon tetszik, de így is rengeteg ingatlan van, ami eladó. De nagyon tetszik!
Scott Palazzola

morcsog

• Szuperadmin
  • Törzstag
  • *
  • Respect: +40
    • Profil megtekintése
0
Szuperadmin morcsog
 Nincs szükség scriptre egy ilyen terv megvalósításához. Nyugodtan csináljátok úgy mond NS-ben.

SimplePortal © 2020 | Fájlfeltöltés