IC-GROUP Frakció pályázat

Tommaso

• Újonc
  • *
  • Respect: +1
    • Profil megtekintése
0
Idézetet írta: ToMMaSo
IC-Group azaz International Criminal Group

Az IC-Group egy fiktív, nemzetközi bűnszervezet amely szinte összes nagyvárosban szerte a világon azonos méretben mind létszámban, mind anyagilag tevékenykedik, különböző bűnözési formákkal. A bűnszervezetben 53 különböző állampolgárságú ember tevékenykedik, összesen pedig kicsivel több mint 12000 tagot számlál világszerte. A bűnszervezet alapítója, és vezetője Tommaso di Marzio. A szervezet 2006-os megalakulása óta ő irányít mindent, viszont kiléte felsővezetőség kivételével ismeretlen.

Ki is az a Tommaso Di Marzio?

Tommaso Di Marzio egy 34 éves nápolyi születésű férfi, aki gyerekkorát Nápoly egyik nyomornegyedében töltötte, ahol az Olasz Maffia egyik drogpiaca volt, így hát mint az ott élő gyermekek nagyrésze, így Tommaso is már 10 éves korában közel került az Olasz Maffiához. Tommaso édesapja Mario di Marzio, az Olasz Rendőrség kötelékében szolgált, de mivel az ott kapott fizetés nem volt elég, így korrupt karrierbe kezdett a hírhedt Salvatore családdal, viszont egy tűzharc során lelőtték.  Tommaso, 10 éves korában amikor éppen Joel nevű kutyáját sétáltatta édesanyjával szintúgy ez tűzpárbajba keveredett, amikor éppen két olasz család, a Salvatore és Bianchi család emberei áltak bosszút egymáson. Sajnálatos módon mind Tommaso édesanyja, valamint kutyája meghalt, Tommaso pedig a két holttesten feküdt bőgve, amikor a Salvatore család egyik elöljárója, Mauro ment oda vigasztalni, ebből végül az lett, hogy Mauro szinte saját fiaként kezdte el nevelni Tommasot, így hát nyílt útja lett Tommasonak az Olasz Maffiában. Tommaso már gyerek kora óta kitűnt a többi gyerek közül a bátorságával, és az hidegvérével, így nem okozott gondot neki első gyilkossága sem, amit 13 éves korában követett el. Innentől kezdve lépegetett, lépegetett a rang létrán felfele, a többi család, valamint a többi tag tiszteletét szinte teljesen kivívva. Mauro Romagnoli jobb kezeként tisztelte Tommasot, és teljes mértékben megbízott benne, viszont 2004-ben Maurot lecsukták, így fia, Vito Romagnoli került a trónra, aki 22 évesen vette át a trónt, teljesen más beálítottsággal mint az édesapja, teljesen alkalmatlan volt a vezetésre. Tommaso-t Vito kutyaként kezelte, semmibe nem avatta be, helyette a gyerekkori barátait emelte magasba, amit Tommaso nem tűrt, ezért magas intelligenciájának, valamint manipulatív képességének köszönhetően, az "öregekkel" fellázadtak, aminek köszönhetően, Vitot meggyilkolták, és Tommaso került a csúcsra. 2005-ben viszont Mauro emberei kiszabadították a börtönből Maurot, így Tommasonak, és hozzá hű embereinek azonnal el kellett tünnie Olaszországból. Tommaso a 14 hű emberével Amerikába szökött, és itt kezdtek új életet, ám mind anyagilag, mind emberileg levoltak égve, hiszen az Olasz Rendőrség összes svájci bankszámlájukat befagyasztotta. Ráadásul Amerikába is elért Mauro haragja, Tommaso mind a 14 emberét meggyilkolta, ám Tommasot soha nem sikerült megtalálnia. Tommaso 2006-ban elkezdte saját bűnszervzetetét alakítani, kezdetekben hamis személyazonossággal, kinézetét is teljesen megváltoztatta, és a Brandon Lawson nevet használta, és így toborzott össze, világszerte évek alatt 12000 embert, ezek nagyrésze soha sem találkozott Tommasoval, és ötlete sincs mai napig pontosan ki is irányítja a szervezetet. Tommaso tehát Brandon Lawsonként, mit egy jól menő amerikai üzletember ismert világszerte, ráadásul rengeteg nagyobb vezetővel is tartja a kapcsolatot napról-napra, így hát nem akadály számára semmi. 2020-ban, a Los Santos-i piac fellendülésének, valamint betöltetlen fegyver,drog piac miatt, több üzletet is felvásárolt Los Santosban, többek között, ruha, ékszer boltokat, egy kikötő helységet, valamint egy teljes irodaházat, amit legálisan irányít, az Irodaház föld alatti parkolájában pedig kialakított magának egy eldugott bunkert, ahová csak ő ismeri hogyan lehet bejutni, és innen irányítja az üzleteit. Egyelőre Los Santosban nincs sok embere, jelenleg az itteni kapcsolatait építi.

Tommaso Di Marzio, avagy az új Brandon Lawson külső ismertető jelei

Tommaso gyerekként túlsúlyos volt, így Olasz Maffia vezetése során is ez a kép alakult ki az emberekben. Magassága átlagosnál valamivel nagyobb, 187 centi. Több tetoválással is rendelkezetett ebben az időben, többek között egy Sólyommal a hátán, valamint Szent Máriával a jobb karján. Dús hajkoronával rendelkezett, haja hosszúsága olyan volt, amit még sok nő is megirigyelne. Tommaso Amerikába költözése során azonnal lefogyott, és szép izomzatot épített fel, ezenfelűl lézeres kezeléssel az összes tetoválását eltávolította nagy fájdalmak közepettte, valamint haját is rövidként kezdte el hordani, így szinte nyomott se hagyva a régi külsejéhez hajazásban. Viszont Tommaso biztosra akart menni, így hát az új lenyomatát is eltávolította, szintén óriási fájdalmak közepette, külöböző savak összekeverésével, amibe aztán ujjait mártotta. Tommasonak a hamis iratokat gyerekjáték volt megszerezni, így Brandon Lawsonként, mint egy teljesen új személyként vezeti az üzleteit.

Bűnszervezet foglalkozása kontinensenként

Európa

Európa országaiban, azon belül is főként Olasz-, Spanyol- ,Lengyel- , Oroszoroszgág, Ukrajna, Szerbia városaiban tevékenykedik a IC-Group. Főként fegyver, drog kereskedelemmel foglalkoznak, viszont  a kevésbé fejlett Keleti országokban előszeretettel hajtanak végre emberrablásokat , bankrablásokat is. Ezenfelül svájci bankszámlák segítségével tartják lenyomozhatatlanul a szervezett anyagi vagyonát.

Ázsia

Ázsia két oldalúságuságának köszönhetően nagyon változatos az IC-Group bűnözése ezen a kontinensen. Nyugat-Ázsiában főként Dubaiban valamint Szingapúrban tevékenykednek. Dubaiban főként drog és fegyverkereskedelem virágzik, valamint az emberrablás és a zsarolás. Szingapúr a világ bundázásának fővárosa, ennek köszönhetően itt ezen az egy ágon mozog az IC-Group.  Kelet-Ázsiában az IC-Group a szegényebb országokban virágzik, mint India, Mongólia, Bangladesh, Vietnám. Itt a drogtermesztés, fegyverkészítés, valamint a szervkereskedelem működik. Az olcsó munkaerővel előállítják a drogot, fegyvert, amit Amerikában vagy Európában hatalmas profittal tovább ad a szervezet.  Ezekben az országokban a szervezet emberei rengeteg embert keresnek fel, akikről tudják hogy mély szegénységben élnek, nincs választásuk, így valamelyik szervüket(pl. vese) eladják egy X összegért. Ez az összeg annyira alacsony általában, hogy még a magánkórházakban elvégzett műtétek árával is, 10-12x-ös profitjuk van.

Afrika

Afrika gazdagabb országaiban a lopott termékeket, autókat árusítják az emberei, itt már nem tudják lenyomozni a rendőrök,csak esetleg az alvázszám alapján, hogy a kocsi lopott, hiszen minden hamis papírokkal át van papírozva.  Ide a kocsik, és az árucikkek konténerekben érkeznek , a kirakodó cégek emberei is a szervezet alkalmazottjai, valamint az ottani ellenőrzéseket végző szervek is korruptak. Afrika szegényebb országaiban az olcsó munkaerőnek köszönhetően fegyver készítés, valamint drogtermesztés virágzik a kedvező éghajlati viszonyoknak köszönhetően, amint hajókon csempésznek az emberek Amerikába.

Észak-Amerika

A legális cégek nagy része itt fut, tehát a különböző bűnözésekből származó pénz  itt "mosódik" át. Ezenfelül itt kerül értékesítésre a drog valamint a fegyverek nagy része, hiszen itt lehet értük a legnagyobb árat kapni.

Dél-Amerika

Olcsó munkaerőnek , valamint a kiváló környezeti viszonyoknak köszönhetően itt virágzik a legjobban a drogtermesztés, azon belül is főként kokain és fű.  Ezenfelül különböző emberrablások vannak itt, valamint a szervezett körözött bűnözői itt tudják magukat meghúzni, itt tudnak megbújni a hatóságok elől.

Bekerülés a szervezetbe

A szervezetben sehogyan nem lehet jelentkezni, ide nincs felvétel van. A szervezet erre a célra kialakított felelősei választanak ki embereket, akik beszélnek angolul, szegények, alig tudnak megélni és/vagy nem rendelkeznek családdal stb, tehát a nehéz megélhetéssel rendelkező embereket választják ki. Őket elrabolják, majd választás elé állítják a bűnszervezettel kapcsolatban, itt egy kevés információt árulnak el a bűnszervezettel kapcsolatban, elmondják az adott illetőnek mi lenne a feladata, amennyiben vállalja a munkát akkor nem ölik meg, ellenkező esetben igen. Ezt az embert a szervezetben kezdetekben különböző "csicska" munkákkal bízzák meg(pl. szállítson el valamit ide-oda, öljön meg valakit stb.) amennyiben az ember ezeket elvégzi hibátlanul nagyobb bizalmat nyer, és így tud feljebb menni a szervezet "rang létráján". Természetesen tagfelvéltellel kapcsolatosan rengeteg egyéb ötletem is van, amit itt posztban nem osztanék meg, hiszen ha bekerül a frakció a szerverre szeretném minél nehezebbre a tagfelvéltelt, és ha kitudódna amiket kitaláltam, csak könnyebb lenne. (Elrablásos RP során, mivel csak elit RP-seket szeretnék a frakcióba csak azoknál jönne szóba a felvétel lehetősége, aki változatosan, jól képes használni a /try /me /do parancsokat)

Szervezet felépítése

Személy szerint nem nagyon találom értelmét a különböző rangoknak, ám még is megkülönböztetés végett szükséges , tehát egyszerűség kedvéért a szerveren minden tagnak egy szám lenne a rangja. Számokhoz pedig különböző feladat körök tartoznának, de én inkább a név alapú tisztelet rendszert alakítanám ki, így mindenki tiszteletéhez mérten kapná a feladatait, mindenki a saját maga által kialakított tiszetelet szerint lenne bírálva és az alapján lenne hatalma is a frakcióban.

Rólam

Nyílván rengeteget számít egy ilyen frakció élete során, hogy ki is a vezető, így röviden bemutatkoznék. 20 éves békéscabai srác vagyok, aki jelenleg gazdálkodási és menedzsment szakos hallgató egyetemen. Mindig is vezető egyéniségnek, valamint közösségi személyiségnek tartottam magam, ám ez mostanában teljesedett ki teljesen. Kreatív, jó problémamegoldó képességgel rendelkező személy vagyok, aki nem hátrál meg soha, és ha kitűz maga elé egy célt, azt mindenképpen eléri. Rossz vagy nem rossz szokásom(döntse el mindenki maga) hogy nem kertelek, és akárkinek  a szemébe mondom a véleményem, akár nyersen is, ezenfelűl nem tisztelek senkit jobban azonnal, minden ember egyenlő nálam kezdezekben, a viselkedésével dönti el mindenki nálam, hogy mennyire fogom tisztelni, és hogyan fogok vele viselkedni. RP-s karrierem kezdete 6-7 évvel ezelőttre tehető vissza, azóta kisebb nagyobb kihagyásokkal játszok. Több alkalommal vezetettem bűnszervezeteket kisebb nagyobb szervereken, többnyire sikerrel.

Egyéb megjegyzés

Design nem az erősségem, valamint a Photoshop használata sem, így maradtam az egyszerű, ám letisztult designnál. Mappolásokkal, skinekkel egyáltalán nem fogalkoztam még, amennyiben bekerül a frakció első dolgom ez lesz.

Spoiler for Források:
Nyílván óriási kamu lenne, ha azt írnám, hogy mindent én találtam ki, valamint valószínűleg akkor egy ilyen szervezetet irányítanék a valóságban, de nem, szimplán csak egy hobbi szinten maffiákkal, szervezett bűnözésekkel kapcsolatos, filmeket, sorozatokat néző átlag ember vagyok. Nagyrészt ezekből tájékozódtam, valamint kreativitásom alapján állítottam össze mindent.

-Gommora /sorozat
-Keresztapa /filmek
-Amerikai Maffia története /sorozat
-Underworld Inc /sorozat

« Utoljára szerkesztve: 2020. Május 05. - 17:24:56 írta Tommaso »

Martin

• Újonc
  • *
  • Respect: +7
    • Profil megtekintése
0
ezt el sem kell olvasni sajnos xd
szép a stock fotó, kiemeli a lap minőségét

Tommaso

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
0
ezt el sem kell olvasni sajnos xd
szép a stock fotó, kiemeli a lap minőségét

Töröltem a képet tényleg fölös, designilag nem vagyok megelégedve, azért akartam feldobni valamivel, de azért ne nyilváníts úgy véleményt valamiről, hogy el se olvastad. Nem egy design dönt arról, hogy kinek milyen egyedi, jó frakció ötlete van, vagy éppen hogyan képes vezetni egy frakciót(általánoságban beszélek)

Gyagyass

• Teljes tag
  • Elvált.
  • Respect: +68
    • Profil megtekintése
+1
Én végig olvastam, de egyediséget nem találtam benne.  :-\

CarŁ

• Kölyök tag
  • **
  • Respect: +4
    • Profil megtekintése
-1
Egyet értek! Teljes mértékben!

Tommaso

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
+1
Egyet értek! Teljes mértékben!

Természetesen minden véleményt szívesen fogadok, de nálad ez inkább tűnik hsz farmolásnak, mint vélemény kifejtésnek, lehet én szokásom csak az, ha valahova véleményt nyílványítok akkor megindokolom, esetleg érvekkel is alátámasztom, de nálad nem igazán véltem ezt felfedezni :o

Fallen Roleplayer

• Újonc
  • *
  • Respect: +3
    • Profil megtekintése
+1
Nem hinném, hogy értenéd a szervernek a tematikáját.
Octans Project

Elpa

• Újonc
  • *
  • Az egyszerűt adom, de ne törekedj.
  • Respect: +20
    • Profil megtekintése
0
Kételyeim vannak a lappal kapcsolatban, én nem adnám ki.Nem annyira akartam ide írni egy ideig, de nem annyira fantáziadús.Azért sok sikert, de szerintem csatlakozz egy meglévő frakcióba vagy pályáz olyat amit te szeretnél és ne egy sablonra építs.

Carloska

• linda
  • Teljes tag
  • mészáros
  • Respect: +77
    • Profil megtekintése
0
Van benne bőven helyesírási hiba, ezeket javíthatnád.
A bekerülés elég fura, nekem nagyon hajaz egy kartellbe való bekerülésre.
Szerintem jobban járnál ha neten keresgetnél, járnál utána a dolgoknak, minthogy bűnszervezetekről szóló filmekből nyersz ihletet.
Kreatívabb neveket találjatok ki, mert ezek sablonosak.
cigányok királya.
ha újpesti vagy hmu és tekerünk egy zigit.
LSBA
Tyndall Reid - HAWK-1
aphrodité♡

morcsog

• Szuperadmin
  • Törzstag
  • *
  • Respect: +40
    • Profil megtekintése
0
Szuperadmin morcsog
 Egyelőre nézzük meg, hogy NS frakcióként mit hoztok össze, ha minden okés akkor még beszélünk.

SimplePortal © 2020 | Fájlfeltöltés